The Kingdom ya da Krallık

İlginç bir film geçti elime. Çok yeni değil aslında. The Kingdom isimli 2007 yapımı bir Hollywood filmi. Suudi Arabistan’daki bir inthar saldırısını ve bunun ardından ülkeye gönderilen FBI ekibi ile yerel yönetimin yaşadığı sorunlar anlatılıyor. Hollywood filmi olmasına rağmen Müslümanlar’a ‘nisbeten’ ılımlı bakıyor. Biraz PR çalışması gibi geldi bana ama anlatılanlar oldukça gerçekçi. Filmle ilgili detaylı bilgi burada: http://www.imdb.com/title/tt0431197/

Filmin özünde iyi Müslümanların da olduğu mesajı var. Ama kötüler de var elbette. Onları da gösteriyor. The Kingdom’u eşimle beraber izledik. Zaman zaman çok fazla hareketli kamera açısından kendisi pek hoşlanmadı. Bu kamera tekniğini başka filmlerde de görmüştüm. Olayı daha heyecanlı ve gerçekçi yapıyor. Yani ben beğendim.

Sonunda güzel bir mesajla bitiyor film. Birbirini sürekil öldüren ve öldürmeye devam eden insanların bu savaşının bitmeyeceğine vurgu yapılıyor. Biraz düşünmek, dünya gerçeklerini masaya yatırmak ve Hollywood gözüyle de olsa Arabistan topraklarına gitmek isterseniz The Kingdom için 2 saatinizi ayırın derim.

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked