close
Edremit

Sevgili annem Nergis Çetin ile video serim devam ediyor. Bu videoda kendisi ile Edremit’i konuşuyoruz. Yaklaşık 2 yıl önce yayınladığım ilk videomuzda annem ile beraber Altınoluk’u değerlendirmiştik. Bu videomuzun konusu ise annemin taşındığı Edremit şehri. Altınoluk’ta doğalgaz olmadığı ve yeni evinde merkezi sistem kalorifer olduğu için ilçe değiştiren annem yaşadığı deneyimleri samimi bir şekilde anlattı. Annemin yaşadığı bölgede Akçay, Edremit, Güre, Altınoluk ve Küçükkuyu gibi yerleşim yerleri bulunuyor. Tamamı deniz kenarında olan bu yerlerden Edremit’te denize girilebilecek bir sahil yok. O yüzden bu ilçede yaşayanlar denize girmek için birkaç dakikalık mesafede bulunan diğer ilçelere gidiyorlar. İlçenin nüfusu 2020 TÜİK verilerine göre 161 bin 145’tir. Balıkesir ilçeleri arasında nüfusa göre 3. sıradadır.

Yeni evine neden taşındığını, Edremit halkını, komşularını, sahilleri ve ortamı anlatan annem ilginç bilgiler de verdi. Annemle 2 yıl önce çektiğimiz Altınoluk videosunu buradaki linkten izleyebilirsiniz:

Edremit ve etrafı ile ilgili sormak istediğiniz soruları yorumlar kısmında iletebilirsiniz. Annemle beraber soruları yanıtlamak için elimizden geleni yapacağız.  Bu bakımdan yorumları esirgemenizi rica ediyorum. İşte annemin Edremit’i anlattığı o video:

 

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için bu linke tıklamanız yeterli.
Destek olmak için videolarımı beğenebilir ve paylaşabilirsiniz. Tercih sizin.

Ayrıca beni aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan takip ederek destek olabilirsiniz:

Twitter: https://twitter.com/ozgurcetin/
Facebook: https://www.facebook.com/ozgurcetin/
Instagram: https://www.instagram.com/ozgurcetin/
Kişisel internet sayfam: http://www.ozgurcetin.com.tr/tr/

Tags : AnnemEdremitNergis Çetinözgür çetin

Bir yorum yazın