close

Nokia’nın amiral gemisi modeli N97’yi inceledim. Televizyon için yaptığım bu incelemeyi kişisel bloğumda da paylaşmak istedim.  N97 güzel bir telefon. Ancak fiyat anlamında rekabetçi olduğunu söylemem zor. iPhone ile aynı paraya satılıyor ama özellikler anlamında iPhone’dan daha ilerde olduğunu söylemek zor. Yine de Nokia’nın kendi sınırlarını zorladığını ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını görüyorum. Böyle devam et Nokia bir gün sen de iPhone berzeri bir cihaz yapacaksın.

Neyse lafı fazla uzatmayayım ve sizleri N97 incelemesi ile başbaşa bırakıyorum:

Nokia N97 from Özgür Çetin on Vimeo.

Tags : cep telefonun97Nokiaözgür çetinVideo İnceleme

6 yorum

  1. “Özellikler anlamında iPhone’dan daha ilerde olduğunu söylemek zor.”

    5 MP kamera, Flaş, Mobil TV ve Görüntülü görüşme desteği, FM Radyo, Java desteği, Harici hafıza desteği, FM verici, Flash lite desteği ve flash video özellikleri N97’nin ileride olduğunu söylemek için kolaylaştırıcı sebepler değil mi? iPhone’un N97’den farkı sadece hız ve ekran teknolojisi.

  2. Kişisel fikrim iPhone’un en önemli özelliği aplikasyon olayı ve sorunsuz çalışan ekranı. N97’nin bu konularda daha çok yol alması lazım. Bir de teknik detaylara bakarak yorum yapmak çok doğru değil. Özellikler anlamında iPhone’dan daha iyi olabilir ama kullanım anlamında öyle olmuyor. Her iki cihazı da kullanmış biri olarak bunu söylüyorum.

    Not: iPhone hayranı değilim ve iPhone’um da yok. Ama Nokia kendisi bu ürünü iPhone rakibi olarak lanse ettiği için ister istemez bütün editörlerin yaptığı gibi iPhone ile karşılaştırıyorum.

  3. flash video desteği ama sadece isim olarak sürümü 3.0 hiçbir işe yaramıyor telefona flv(flaş video formatı) atsak dondura dondura açıyo ileri veya geri saramıyorsun.şimdide mp4 de gelelim.adı var şöyle:MP4 DESTEĞİ yesinler senin mp4 açan codec ini… tam olarak mp4 ü %20 desteklediğini söyleyebilirim.hikayesi şöyle:internetten mp4 biçimli videoyu indirin mesela boyutu 20 mb ttelefona atarsınız açmaz sonra bilgisayardaki bir dönüştürücü yardımı ile tekrar mp4 de çevirirsin sonra tele atarsın açar ve boyutu 40 mb yada biraz daha küçük olur yine açmayabilir 2. defa açmaması %10 olan bişey yine çevir at bu sefer garanti açar niye bu kadar işkence çekiyorsun biliyor musun çok az para verdin de ondan soyguncu nokia n97 yi almadan önce hep nokia yı savunurdum elimdeki parayı bu tele verdim yazıklar olsun akıl parası olsun bi daha nokia ve symbian nın yüzüne bakmam en büyük favorim HTC

Bir yorum yazın