Tekno Talk’taydık

Dün akşam güzel bir iki saat geçirdik televizyonda. Atıf Ünaldı’nın hazırlayıp sunduğu ve Airport TV’de yayınlanan Tekno Talk programına katıldık Bilişim Dünyası ekibi ile birlikte.

Malumunuz üzere 90 bölümdür kesintisiz yayınlanan Bilişim Dünyası, teknoloji alanında kesintisiz olarak yayın yapan uzun soluklu bir program. Programın yapımcısı Musa Savaş ve sunucumuz Sibet Durak ile Atıf’un Tekno Talk programına konuk olduk. Program yaklaşık 2 saat sürmesine rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Atıf ile Facebook’tan, Nokia’ya, Gmail’den ülkemizdeki bilişim sektörünün durumuna kadar bir dizi konuyu masaya yatırdık. Ben kendi adıma faydalı bir televizyon programı olduğunu düşünüyorum.

Program bir nevi spor programı gibi. Belli bir konu üzerinde yoğunlaşmadan. İzleyici sorularıyla zenginleştirilip kendi gidişatı içinde yayınlanıyor. Konu zorunluluğu olmadığı için de akıcı ve rahat bir sohbet programı havasında gerçekleşti.   Zaman zaman derin mevzulara girdik, zaman zaman da ‘Wi-Fi mı Metrobüs mü?’ geyikleri yaptık.

Tekno Talk ile ilgili detaylı bilgi http://www.airporttv.tv/programs.php?id=19 adresinde. Atıf Ünaldı hakkında bilgi ise http://atif.unaldi.org/. Eh bu kadar linke Bilişim Dünyası programımızın internet sitesini eklemeyi unutmamak lazım: www.bilisimdunyasi.tv.tr.

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked