close

Büyük ilgi gören Windows 7’nin Beta sürümünün elime ulaştığını daha önce burada yazmıştım.  Herkesin yaptığı gibi masaüstü bilgisayara kurmak yerine dizüstü hatta Netbook üzerinde ne gibi etkisi olur diye kullandığım MSI Wind bilgisayara yükledim yeni işletim sistemini. Beta 1 olmasına rağmen sorunsuz olarak kuruldu ve kablosuz ağ sürücüsü dışında tanımadığı bir donanım olmadı. Kablosuz ağı da tanıtmaya uğraşamadım çünkü vakit bulamadım ama muhtemelen Vista sürücüleri sorunsuz çalışacak.

Windows 7 Beta 1 oldukça kararlı çalışıyor. İlk denemelerimi DivX formatındaki filmleri izlerken yaptım. Video ve seste sorun yok ama VobSub yani altyapı programını çalıştıramadım. Yakın zamanda VLC Player ile denemeler de yapacağım.

Windows 7’nin bende oldukça olumlu izlenimler bıraktı. Sistem Beta olmasına rağmen çok stabil ve hızlı çalışıyor. Elbette XP gibi hızlı olmasını beklememek lazım. Konu Netbook olunca XP hala en mantıklı çözüm gibi görünüyor. Tabi Beta 1 sürümünün Netbook’lar için optimize edilmiş bir sürüm olmadığını belirteyim. Microsoft, Netbook’lar için özel optimize edilmiş bir Windows 7 sürümü çıkaracağından bahsetti. Merakla bekliyorum.

Testlerim sürüyor. Zaman içindeki kullanım bilgilerini yine bloğumda sizlerle paylaşacağım. Aklınıza takılan soru ve konuları bana e-posta ile (ozgurcetin@uruninceleme.com) ya da buraya yorum yazarak da bırakabilirsiniz.

Tags : bilgisayarincelememicrosoftmsi windnetbooközgür çetinteknolojitestwiendows 7 beta 1

Bir yorum yazın