close

Yeni ABD başkanı Barack Obama’nın teknoloji düşkünlüğü herkesçe malum. BlackBerry’siz yapamayan Obama, telefonunu Beyaz Saray’a bile götürme konusunda ısrarlı çıktı ( ve götürdü de). Bush gibi Texas’lı Cowboy’dan sonra Barack’in teknoloji düşkünlüğü herkesi şaşırtıyor elbette.

Olaya biraz Türkiye ekseninden bakacak olursak bizde de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül teknolojiyle daha içli dışlı gibi görünüyor. Henüz elinde Blackberry (iPhone da olur) görmedik ama getirdiği yenilikler ve sunduğu hizmetlerle ‘farklı’ olduğunu belli ediyor. Ankara ortamında yetişen önceki Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e göre oldukça teknolojik biri olan Gül’ün son icraatı ise ‘Cumhurbaşkanı nerede’ isimli hizmet. Bana oyun ismi gibi gelen bu cümle aslında güzel bir hizmeti ifade ediyor. http://www.tccb.gov.tr/cumhurbaskaninerede/ sitesine girdiğinizde karşınıza Google Maps’e entegre edilmiş bir harita çıkıyor. Gül’ün şu anda nerede olduğu ve daha önceki resmi ziyaretleri ile ilgili noktalar işaretlenmiş. Noktaların üzerine geldiğinizde de o ziyaret sırasında çekilmiş fotoğraf ve videolara ulaşabiliyorsunuz. Güzel bir hizmet takdir ettim doğrusu. Sayın Gül’den farklı projeler de bekliyoruz (mesela blog olabilir:))…

Teknolojiyi kullanmayı severim ve elimden geldiğince kullanıyorum. Elimdeki 50 özelliği bulunan telefonu sonuna kadar zorlayıp birçok fonksiyonunu kullanmaya çalışıyorum. Abartılmadığı sürece teknolojinin kullanılmasına da karşı değilim. Ama elbette şunu da unutmamak gerekiyor: At sahibine göre kişniyor. Teknoloji ile ilgili yapabilecekleriniz tek sınırı sizsiniz. Bu da önemli tabi.

Tags : abdabdullah gülbarack obamabaşkanbilgisayarblackberrybushcumhurbaşkanıözgür çetinteknolojiuruninceleme

Bir yorum yazın