close
GaN

Galyum nitrür yani GaN şarj cihazları fiziksel olarak mevcut şarj cihazlarından çok daha küçüktürler. Bunun nedeni galyum nitrür şarj cihazlarının çok sayıda bileşen gerektirmemesidir. Bu şarj cihazları çok yüksek enerji değerlerini küçük bir gövde ile üretebilir.

Özellikle yüksek watt gücü ile şarj olabilen telefon, tablet ve bilgisayar gibi ürünler için kullanılan bu şarj cihazlarının birçoğunda birden fazla çıkış vardır. Videoda anlattığım ürünler ve fiyatları aşağıda yazıyor. Fiyat bilgisi videonun yayınlandığı tarihteki rakamdır.

Mcdodo Gan 100W Yüksek Hızlı 2xtype C 1xusb Girişli Şarj Cihazı – 450 TL
Anker PowerPort Atom III Slim 4 Çıkışlı 65W Power Delivery Gan Hızlı Şarj Cihazı – A2045 – 400 TL

Videoda yaptığım bir uyarıyı burada da tekrarlayayım: Bu tarz şarj cihazlarının gücü ne olursa olsun önemli olan sizin şarj edeceğiniz cihazın maksimum şarj gücüdür. Yani 20 Watt’a kadar şarjı destekleyen bir telefonu 100 Watt gücünde bir adaptörle şarj etmeniz onun sadece 20 Watt gücünde şarj olacağı anlamına geliyor.

Bu tarz şarj cihazları birden fazla (bilgisayar, tablet, telefon ya da kamera gibi) ürünleri yanında taşıyan ve bunları şarj etmek isteyenler için fayda sağlıyor. GaN ürünlerinin büyük bir çoğunluğunda birden fazla çıkış oluyor. Bu da aynı anda birden fazla cihazı hızlı bir şekilde şarj edebileceğin anlamına geliyor.

Bu tarz bir adaptör almayı planlıyorsanız şarj etmek istediğiniz cihazların maksimum şarj gücünü bilmeniz önemli. Zira örneğin telefonunuz maksimum 20 Watt hızlı şarjı destekliyorsa ona 100W gücünde bir GaN şarj cihazı almanız pratikte bir şey fark ettirmeyecektir. Siz telefonunuzu yine 20 Watt gücünde şarj edeceksiniz.

YouTube kanalımda yayınlanan videoda GaN şarj cihazlarından bahsettim. Kimler almalı nasıl kullanılır ve ne işe yarar gibi soruların yanıtlarını bu videoda bulabilirsiniz.

Hepsiburada işbirliği kapsamında hazırladığım listede hem videoda anlattığım ürünleri hem diğer GaN şarj cihazlarını bulabilirsiniz. Bu listeden alışveriş yaptığınızda bana da katkınız olacak.

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için buradaki linke tıklamanız yeterli:

Destek olmak için videolarımı beğenebilirsiniz.

Ayrıca beni aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan takip ederek destek olabilirsiniz:

Twitter: https://twitter.com/ozgurcetin/
Facebook: https://www.facebook.com/ozgurcetin/
Instagram: https://www.instagram.com/ozgurcetin/
Kişisel internet sayfam: http://www.ozgurcetin.com.tr/tr/

Tags : bilgisayarGaNşarjtelefon

Bir yorum yazın