Bloğumun istatistikleri (ikinci İnfografik çalışmam)

Şu an okumakta olduğunuz bu satırların bulunduğu bloğumu 27 Kasım 2008 tarihinde açtım. Önceleri aklıma estikçe yazıyordum ama son birkaç aydır haftada en az 2 yazı girmeye çalışıyorum. Yazı periyodu biraz da iş yoğunluğuma bağlı takdir edersiniz ki.

Bloğumdan maddi bir beklentim yok. Üst tarafta dönen Google Adsense ilanlarını saymazsak ilan da almıyorum (oradan ayda ortalama 5 dolar  geliyor). Burası daha çok içimi döktüğüm ve fikirlerimi paylaştığım bir yer olduğu için maddiyat beklentisi içinde değilim. Bugünden itibaren de sitemle ilgili istatistikleri yayımlamaya başlıyorum. Kaç kişi gelmiş, tekil ziyaretçi oranları falan. Daha çok istatistiki bilgiler. Bunlarla ilgili olarak önümüzdeki günlerde üst menüde İstatistik diye bir sayfa açıp aylık olarak bütün bilgileri oraya koyacağım. Şimdiden bilginiz olsun.

Baştan söyleyeyim; onbinlerce ziyaretçisi olan bir site değil burası. Zaten öyle bir beklentim de yok. Kendi halinde biriyim ve yine kendi fikirlerimi paylaşıyorum burada.

Öte yandan site ile ilgili istatistikleri vereceğim ama bunu kuru kuru yapmak istemedim. Son dönemde merak sardığım İnfografik çalışmalarına bir örnek olsun diye bloğumla ilgili bilgileri bir İnfografik haline getirdim. Fena da durmadı. Bunun ikinci İnfografik çalışması olduğunu hatırlatırım (ilki burada). İşte ozgurcetin.com.tr ile ilgili bazı temel bilgiler:

  • Siteye ilk yazı 27 Kasım 2008 tarihinde girildi
  • Ağustos ayı itibariyle 58 bin sayfa gösterimi yapıldı
  • Sitede geçirilen ortalama süre 1 dakika 12 saniye
  • Toplam tekil ziyaretçi sayısı (açıldığından bu yana) 36.386
  • Ayda ortalama 2700 kişi ziyaret ediyor
  • Tüm zamanların en çok okunan yazısı Nikon D90 incelemesi oldu (8664 kez)
  • Trafik kaynağı temel olarak Google arama motoru (yüzde 70)
  • Yurtdışından en fazla Almanya’dan ziyaretçi geliyor

Yukarıdaki bilgilerin İnfografik yapılmış versiyonu da aşağıda. İmaja tıklayarak yüksek çözünürlüklü halini görebilirsiniz.

Bu alandaki çalışmalarım devam edeceğini belirterek sözlerime son vereyim.

 

 

 

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

2 Comments

2kb

about 8 sene ago

çok beyendim, taklit edeceğim sanırım :D

Serhan Yıldız

about 8 sene ago

Güzel bir çalışma olmuş. Elinize sağlık. Bende düşünüyordum fakat yoğun iş temposundan dolayı zaman ayıramadım.

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked