close

Şu an okumakta olduğunuz bu satırların bulunduğu bloğumu 27 Kasım 2008 tarihinde açtım. Önceleri aklıma estikçe yazıyordum ama son birkaç aydır haftada en az 2 yazı girmeye çalışıyorum. Yazı periyodu biraz da iş yoğunluğuma bağlı takdir edersiniz ki.

Bloğumdan maddi bir beklentim yok. Üst tarafta dönen Google Adsense ilanlarını saymazsak ilan da almıyorum (oradan ayda ortalama 5 dolar  geliyor). Burası daha çok içimi döktüğüm ve fikirlerimi paylaştığım bir yer olduğu için maddiyat beklentisi içinde değilim. Bugünden itibaren de sitemle ilgili istatistikleri yayımlamaya başlıyorum. Kaç kişi gelmiş, tekil ziyaretçi oranları falan. Daha çok istatistiki bilgiler. Bunlarla ilgili olarak önümüzdeki günlerde üst menüde İstatistik diye bir sayfa açıp aylık olarak bütün bilgileri oraya koyacağım. Şimdiden bilginiz olsun.

Baştan söyleyeyim; onbinlerce ziyaretçisi olan bir site değil burası. Zaten öyle bir beklentim de yok. Kendi halinde biriyim ve yine kendi fikirlerimi paylaşıyorum burada.

Öte yandan site ile ilgili istatistikleri vereceğim ama bunu kuru kuru yapmak istemedim. Son dönemde merak sardığım İnfografik çalışmalarına bir örnek olsun diye bloğumla ilgili bilgileri bir İnfografik haline getirdim. Fena da durmadı. Bunun ikinci İnfografik çalışması olduğunu hatırlatırım (ilki burada). İşte ozgurcetin.com.tr ile ilgili bazı temel bilgiler:

  • Siteye ilk yazı 27 Kasım 2008 tarihinde girildi
  • Ağustos ayı itibariyle 58 bin sayfa gösterimi yapıldı
  • Sitede geçirilen ortalama süre 1 dakika 12 saniye
  • Toplam tekil ziyaretçi sayısı (açıldığından bu yana) 36.386
  • Ayda ortalama 2700 kişi ziyaret ediyor
  • Tüm zamanların en çok okunan yazısı Nikon D90 incelemesi oldu (8664 kez)
  • Trafik kaynağı temel olarak Google arama motoru (yüzde 70)
  • Yurtdışından en fazla Almanya’dan ziyaretçi geliyor

Yukarıdaki bilgilerin İnfografik yapılmış versiyonu da aşağıda. İmaja tıklayarak yüksek çözünürlüklü halini görebilirsiniz.

Bu alandaki çalışmalarım devam edeceğini belirterek sözlerime son vereyim.

 

 

 

Tags : bilgibloginfografikistatistiközgür çetinozgurcetinsite

2 yorum

Bir yorum yazın