close

Profesyonel kulllanıcılar için dijital SLR fotoğraf makineleri vazgeçilmez modellerdir. Ancak büyük, ağır ve taşıması nisbeten zor olan bu cihazlarla birlikte kullanılabilecek kompakt makine hayali birçok  profesyonelin zihninde bulunan bir ayrıntıdır. Firmalar da son 3 yıldır farklı modellerle bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyorlar.

Ancak dijital SLR’ın hızı, esnekliği ve diyafram açıklığı gibi özelliklerine alışan bir kullanıcıyı memnun etmek o kadar da kolay değil. Bu tarz gelişmiş özellikli, hızlı, diyafram açıklığı iyi (F2 ya da f2.8 gibi), renk aktarımı ve diğer fonksiyonları tatminkar olan cihaz üreten firmalar arasında Nikon, Canon ve Olympus gibi markalar bulunuyor.  Geçtiğimiz aylarda test ettiğim Nikon Coolpix P300 de bu kategorinin ürünü.

Diyafram açıklığı f1.8 olan ürün, özelikle yukarıda bahsettiğim kesime hitap ediyor. Zaten fonksiyonları ve sunduğu imkanlar tam da bu kategori için optimize edildiğini gösteriyor. İncelemeyi her zaman olduğu gibi Gezgin dergisi için hazırladım. Ve yine Gezgin dergisinin internet sayfasında yayımlanıyor.  Bloğumu ziyaret edenlerin de haberi olsun diye buraya da eklemeyi uygun gördüm.

Nikon Coolpix P300 incelemesini okumak istiyorsanız buraya tıklayın. Yazıda örnek fotoğraf ve video kayıdının olduğunu da belirteyim.

Tags : coolpixdijital slrfotoğrafgezginincelememakinenikonözgür çetinp300slrteknoloji

Bir yorum yazın