Bir fotoğraf gezisinin ardından

Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayın

Daha önce de bahsettiğim TTNet personeline Halit Ömer Camcı ile birlikte verdiğimiz fotoğraf eğitiminin son ayağı olan fotoğraf gezisini haftasonu gerçekleştirdik. Bolu YediGöller planı ile yola çıktığımız gezinin rotasını, otobüsümüzün büyük olması (45 kişilik) ve  YediGöller’in çamurlu yolları sebebiyle Gölcük’e çevirdik. Güneşli ama nisbeten soğuk bir günde geziyi gerçelleştirdik. Ekibimiz yaş ortalaması yaklaşık 30 olan fotoğrafa meraklı ve hevesli kişilerden oluştuğundan uyum sorunu da yaşamadık.

Gölcük’te bulunan mekanımıza vardığımızda minik gölün ortasında bulunan bina hepimize tanıdık geldi. TRT’nin tek kanal olduğu ve arıza verdiği zamanlarda ekrana gelen maşrapa ve göl ortasında bina fotoğrafındaki bina tam karşımızdaydı. Eski günleri andıktan sonra fotoğraf çekimine başladık. Göl küçük olduğundan etrafını dolaşmak 20-30 dakika sürüyor. Gezinin sonunda mangal ateşinde köftelerimizin tadına baktık. Siz siz olun böyle bir gezi yaparsanız normalde yiyeceğiniz miktarın iki katını yanınızda götürün. Çünkü açık hava ve temiz bir doğada yeme kapasiteniz de artıyor.

Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayın

Bol bol fotoğraf çekip, arkadaşlara fotoğrafçılık ve teknikler hakkında bilgi verdik. Hem kendi adıma hem de diğer arkadaşlar adına faydalı bir gezi oldu. Çok güzel kareler çeken arkadaşlarımız da çıktı. Gölcük fotoğraf anlamında çok güzel bir mekan, Hakeza Bolu da öyle. El değmemiş bir doğa, orman ve kuşları ile eşsiz bir mekan olduğunu söylemek isterim.

Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayın

Bu tip gezilerimiz de devam edecek. Hatta olayı biraz daha geliştirip yurtdışına fotoğraf turları düzenlemeyi bile düşünüyoruz. Bizi izlemeye devam edin.

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked