close

Yeni yılla beraber yeni kararlar alınır ve bunların bir kısmını hayata geçiririz. Bu yıl ben de öyle bir karar aldım ve çalışma hayatıma Bağımsız Teknoloji Yazarı olarak devam ediyorum.

Bu kararla beraber yaklaşık 2.5 yıldır emek verdiğim, önemli proje ve çalışmalar imza attığım ShiftDelete.Net’ten de ayrıldım. Çok şey kattığımız ve bana da çok şey katan bu sitedeki çalışmalarımda desteklerini esirgemeyen Hakkı Alkan ve tüm ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. Her ne kadar siz ekranda, sitede ve yazılarda beni görseniz de arkada güçlü bir ekip var ve onlar olmadan bu güzel işlere imza atamazdık.

Bugüne kadar yer aldığım teknoloji ve fotoğraf dünyası ile ilgili çalışmalarıma devam edeceğim. Zaten şu an yapacağım işler temelde bu iki alana odaklanıyor. Ayrıca video içerik üretmeye de devam edeceğim.

GezginFoto

Bundan sonra yoluma devam ettiğim ilk konulardan biri fotoğraf. Üniversite eğitimi aldığım 1990’lı yıllardan beri fotoğrafa özel bir ilgim var. Zamanında fotoğraf kursu vermiş, satılan neredeyse bütün fotoğraf makineleriniincelemiş biri olarak bu sektörden uzak kalamazdım.

Kadim dostum, uzun yıllardır beraber işler yapığımız arkadaşım Halit Ömer Camcı ile beraber yepyeni bir fotoğraf dergisi çıkarıyoruz: GezginFoto. Fotoğraf ağırlıklı bu derginin Yayın Yönetmeni oluyorum. Bu dergi 3 aylık olacak ve bayilerde satılacak. Derginin online tarafının olacağını, fotoğraf yarışmaları, kurslar ve gezilerle hayata dokunacağımızı belirteyim. İlk sayımız Şubat ayında geliyor.

Al Jazeera Türk
Uzun bir süredir hazırlık çalışmaları yapılan Al Jazeera’nin Türkiye internet sitesi açıldı. www.aljazeera.com.tr adresinde yayın yapan sitede teknoloji haberleri hazırlıyorum. Sitenin teknoloji sayfaları burada. Burada sadece yazılı değil aynı zamanda videolu içerikler de üreteceğim. Bundan sonra teknoloji yazılarımı bu sitede değerlendireceğim.

Diğer konularda şimdilik burada yazamadığım bazı gelişmeler de var. Genelde video tabanlı bazı işlere imza atıyorum. Bazılarını buradan yazmayacağım ama etrafta göreceksiniz.

Tags : al jazeerabağımsız teknoloji yazarıgezgingezginfotohalit ömer camcıincelemeinternetözgür çetinteknolojivideo

5 yorum

  1. Hocam valla icim ayri bi kotu oldu SDN tek tek dagiliyor yeni gelenlere bir turlu isinamadim. GezginFotoyu anlarim da aljazeerayi kim takip eder. Neden ayrildin bir bilsek..

  2. Abi seni seviyoruz heryerden takip ederiz arkandayız herşeyin hayırlısı olsun

  3. Çok güzel bir blog elinize sağlık. Özellikle Türkiye’de olmayan ürünlerin tanıtımlarını arttırırsanız çok daha iyi olacaktır. Merakla takip ediyorum .

Bir yorum yazın