close
internet

Çekmeyen internet sorununa verebileceğim en güzel yanıtları bu videoda bir araya getirdim. Son dönemde bana en fazla sorulan soruların başında ‘evde ya da işyerinde internet çekmiyor, ne yapmamız gerek’ olunca böyle bir video hazırlamaya karar verdim. Bu tarz sorunların temelinde kalitesiz modem, duvar sayısının çok olması, modeme olan mesafenin fazla olması gibi sebepler vardır. Bunların bazıları düzeltilebilir sorunlar olsa da birçoğu için ek donanım çözümlerine ihtiyaç duyulur.

Çekmeyen internet sorunlarını kendime göre sınıfladım: Bu sınıflandırmada yatay ve dikey eksende çekmeyen internet sorunu olarak iki kategori oluştu. Bu tamamen kendi verdiğim bir isimlendirme yöntemi. Literatürde bu tarz bir kategorilendirme yok.

Yatay çekmeyen internet senaryolarında ağırlıklı olarak apartman dairelerinde (ya da tek katlı müstakil evlerde) yaşanan sorunları ele aldım. Bu tarz sorunlar için erişim noktası, menzil genişletici ve benzeri isimlerle anılan ürünleri öneriyorum. Ayrıca eğer interneti kablolu olarak taşımak isterseniz Powerline türünde ürünleri kullanabilirsiniz. Bu tarz ürünleri tek tek kullanabileceğiniz gibi kombin yaparak da kullanabilirsiniz.

Dikey eksende bu tarz sorunlar ise genelde iki ya da daha fazla katlı ev ya da işyerlerinde yaşanan problemler oluşturuyor. Bunlar için ise MESH ürünlerini öneriyorum. Elbette bunlar kesin kurallar değil. Dikey eksendeki sorunlarınız için de menzil genişleticiler işinizi görebilir. Ya da yatay eksende yaşadığınız internet sorunlarında da MESH kullanabilirsiniz. Ama ben en makul ve sorunsuz çözümler olarak bu şekilde sınıflandırmayı uygun gördüm.

Aşağıda YouTube kanalımda yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz. Bu videoda çekmeyen internet sorunlarına çözüm önerilerim yer alıyor:

Aşağıdaki listeler Hepsiburada alışveriş sitesinin linkleridir. Buradan yaptığınız alışverişlerde bana da katkıda bulunmuş olacaksınız:

Videoda bahsettiğim menzil genişletici ürünlerinin listesi burada:

Videoda bahsettiğim Powerline ürünlerinin listesi burada:

Videoda bahsettiğim MESH ürünlerinin listesi burada:

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için buradaki linke tıklamanız yeterli:

Destek olmak için videolarımı beğenebilirsiniz.

Ayrıca beni aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan takip ederek destek olabilirsiniz:

Twitter: https://twitter.com/ozgurcetin/
Facebook: https://www.facebook.com/ozgurcetin/
Instagram: https://www.instagram.com/ozgurcetin/
Kişisel internet sayfam: http://www.ozgurcetin.com.tr/tr/

Tags : internetMESHpowerline

Bir yorum yazın