close

Günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Facebook’ta son aylarda bir sorun ortaya çıktı: İzinsiz paylaşımlar. Facebook üzerinde çalışan bazı uygulamalar sizin yerinize paylaşımlarda bulunuyor. Bunu da fotoğraf etiketleme özelliği ile tüm arkadaşlarınıza duyuruyor.  Facebook’a bir fotoğraf eklediğimizde arkadaşlarımızı isimleriyle işaretlememize yarayan bir özellik. Bu sayede kişiler içinde yer aldıkları fotoğrafları bulabiliyorlar. Bu etiketler aynı zamanda fotoğraf sekmesinde de yer alıyor.

Ancak son dönemde bazı zararlı uygulamalar (ki bunlar Facebook üzerinde çalışan aslında normal görünen) arkadaş listenizdeki herkesi etiketleyip saçma sapan sitelere yönlendirme yapıyorlar. Bu girişleri uygulama sizin adınıza yaptığı için haberiniz bile olmadan yüzlerce arkadaşınızı etiketliyorsunuz.

İşte bu sorunla ilgili arkadaşlarımdan birçok soru gelmeye başlayınca tek tek anlatmak yerine bir video hazırlamak istedim. Aşağıda izleyeceğiniz bu video etiketleme sorunun nasıl çözüleceğini anlatıyor.  İşte Facebook’ta istenmeyen paylaşımların önüne geçme yolu:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=I8nBCzHBJd4]

Tags : etiketfacebookfotoğrafuygulamavideozararlı

3 yorum

  1. facebook’ta bir müzik performans videomu benden izinsiz olarak paylaşılmasını şikayet edip, video’yu kaldırtabilir miyim?

  2. Gonca’ya ait 2 sene önceki yorumun benim içinde önemli olduğunu düşündüğüm ve benimde benzeri şekilde paylaşımım olbileceğini düşünerek aynı sorunun cevabını öğrenmeyi bende istiyorum.

  3. Muhtemelen Facebook’a şikayet ederek kaldırtabilirsiniz. Ama denemek lazım. Konu Facebook olduğunda kesin konuşmak zor oluyor.

Bir yorum yazın