close

Son dönemde okuduğum güzel kitaplardan biri Çocuklarla El Ele Ebeveynlik. Kitabın yazarı olan Pam Leo, çocuk gelişimi konusunda eğitim almış ve yıllardır bu alanda çalışmış biri.

Eşimin sayesinde keşfettiğim kitap piyasadaki bazı örneklerin aksine size mucize reçeteler sunmuyor. Hatta hata yapabileceğinizi ve sizin de insan olduğunuz teoremi üzerinden yaklaşıyor konuya. Kitabın ilginç yanı eğer çocuk sahibi iseniz (ya da onlarla çalışıyor veya bir şekilde irtibatınız varsa) anında çözümler üretmesi. Bunun için çocuğunuzun küçük olmasına da gerek yok. Artık evlenmiş yuvadan uçmuş bir çocuğunuz varsa onunla iletişiminizi de yeniden kurmanıza yardımcı oluyor.

Dediğim gibi ilginç bir kitap. Kitabı okurken yapmanız gereken bazı ödevler var. Bunları eşinizle birlikte yapıyorsunuz ve sonuçlarını beraber gözlemleyip test ediyorsunuz. Farklı bir çabanın ürünü olmuş. Severek okuduğumu belirteyim.

Elbette şartlar değişir, doğrular da zamana ve kişiye göre farklılık gösterebilir. Özellikle konu eğitim olunca bu değişkenlik kendini daha fazla hissettiriyor. Beğendiğim bir kitabı size duyurdum. Alıp okumak ya da okuduktan sonra uygulamaya geçmek size kalmış.

 

 

Tags : çetinçocukeğitimkitapözgürözgür çetinpam leo

1 Yorum

  1. Kitabımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Çocuklarla El Ele Ebeveynlik okuyarak ve yaşayarak pek çok ebeveynin ama en önemlisi pek çok çocuğun (her yaştan) hayat kalitesini yükseltiyor.
    Okuduğumuzu ve işe yaradığımızı duymak bu kitapta emeği olan her birimizin çabalarının yerine ulaştığını bize söylüyor ve mutlu oluyoruz.
    Yorumunuz için teşekkürler.
    Sedef

Bir yorum yazın