close

Teknoloji ürün incelemelerime bir yenisi daha ekledim: Turkcell’in T20. Uygun fiyatlı bir ürün olan Turkcell T20 aslında Çinli üretici Huawei’nin Sonic modelinin Türkiye için düzenlenmiş bir versiyonu.

Düzenlenmiş diyorum çünkü birebir aynı modeli alıp kullanmamış Turkcell. Üzerinde epey çalışılmış ve yazılım anlamında birçok özel uygulama (app) eklenerek Turkcell aboneleri için faydalı bir akıllı telefon haline getirilmiş cihaz. Android işletim sisteminin kullanan üründe bu mobil işletim sisteminin 2.3.4 sürümü tercih edilmiş. Donanım özellikleri olarak 320×480 piksel ekran, 600 MHz işlemci, 262 bin renk desteği, kapasitif dokunmatik ekran, 256 MB RAM sayılabilir. Ayrıca NFC desteği bulunan cihazı e-cüzdan olarak da kullanabiliyorsunuz.

Cihazla ilgili ana fikrim tam bir fiyat/performans ürünü olduğu. Satış fiyatı 450 TL civarında olan ürünü Turkcell aboneleri kontrat karşılığında da alabiliyor. Dokunma hissi tatminkar olan telefonun, yazı hazırlandığı tarihte bu özelliklere sahip muadilleri arasında en uygun fiyatlı model olduğunu belirtmek isterim. En yakın rakibinin fiyatı 500-600 TL aralığında değişiyor.

Turkcell T20 ile ilgili incelemeyi okumak isterseniz buraya tıklayın.

Yeni bir incelemede buluşmak üzere kendinize iyi bakın…

Tags : 2011akıllıandroidincelemeözgür çetint20telefonturkcell

Bir yorum yazın