close

Hep teknoloji hep teknoloji nereye kadar. Biraz da farklı konulara eğilelim. Malum evdeki uydu alıcısı ve televizyonu kaldırdıktan sonra kalan boş vakitlerimizde dizi ve film izlemeye başladık (Ayşe Nil’in uyku saatlerinde). Eşimin doktor arkadaşı Züleyha Hanım’ın tavsiyeleri üzerine iki yeni dizi için araştırmalara başladım: Mentalist ve In Treatment. Mentalist, medyum tarzında bir adamın polisle işbirliği ile cinayet olaylarını çözmesine dayanıyor. In Treatment ise bir psikiyatristin seansları baz alınarak tasarlanmış 25’er dakikalık bölümlerden oluşan ilginç bir dizi.

Mentalist özellikle ilgimi çekti. Bütün bir sezonu bitirdik hanımla birlikte. İlginç konusu ve farklı bakış açısı ile dikkate değer bir dizi. Her hafta bir çinayet vakası çözülüyor. Bu türü sevenlere tavsiye ederim. In Treatment ise henüz izleme listemize giremedi. İlk bölümünü izledik fena gelmedi. Tek bir seans bir bölümden oluşuyor. Birkaç bölüm boyunca aynı kişinin seanslarını izliyormuşuz. Henüz diğer bölümleri görmedim.

Hali hazırda izlediğimiz diziler ise Lost ve House MD. Efsane haline gelen Lost artık sıkmaya başladı (kişisel fikrim). Her hafta yeni bir düğüm, her hafta yeni kafa karıştırıcı olaylar falan filan. Gerçi Lost, Yaprak Dökümü izler gibi izlenecek bir dizi değil ama her bölümden sonra oturup ders çalışacak halim ve vaktim de  yok açıkçası. House MD ise aykırı bir doktorun garip hastalık vakalarını çözmesi üzerien dayanıyor. Devam eden bir konu yok ve her hafta farklı bir hasta ve hastalıkla boğuşuluyor. Özellikle Hugh Laurie’nin oyunculuğu harika. Diğer oyuncular da gerçekten başarılı.

Arada kafa dağıtmak ve biraz rahatlamak istiyorsanız bu dizileri tavsiye ederim.

Tags : dizihouse mdin treatmentlostmentalistözgür çetinTelevizyon

Bir yorum yazın