close

İşim gücüm teknoloji. Hal böyle olunca günümün büyük bir çoğunluğunu bilgisayar karşısında geçiriyor. Olayı abarttığım zamanlar da olmuyor değil. Bazen günde 10-12 saat çalıştığım oluyor. Son günlerde boyun ve omuz ağrıları yaşamaya başlayınca çalışmayı fazla kaçırdığımı anladım. Özellikle boyun ağrılarım çalışmamı engeller hale gelince doktora gitmeye karar verdim.

Doktordan çıkan sonuç ise Fizik Tedavi. Fiziksel bir sorun yok çok şükür. Ama boyun ve omuz kaslarım sertleşmeye başlamış. Doktor ‘bu kadar çok çalışma’ dedi. 15 gün fizik detavi göreceğim. Doğal olarak çalışma saatlerimi de azalttım.

İşiniz internet üzerinden olunca açıkçası saat ve mesai kavramınız da olmuyor. Bu satırları bile sabahın 06:33’ünde yazıyorum. Erken kalkmayı seviyorum ve kalkınca yapılacak çok fazla bir şey de yok. Ama artık çalışma aralarında dinleniyorum. 40 dakika çalışıp 10-15 dakika mola mutlaka vermeli. Ayrıca ergonomik oturuş, uuygun bir sandalye-masa kombinasyonu da önemli.

Benim gibi masabaşı iş yapıyorsanız bunlara dikkat edin. Herşeyin başı sağlık. Ne güzel söylemiş değil mi Fatih Sultan Mehmet:

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi..

Tags : ağrıboyundoktoromuzözgür çetinsağlıkuruninceleme

Bir yorum yazın