close

Dizilerin altın çağını yaşadığı bir dönemdeyiz. Gerek Türk televizyonlarında gerekse yabancı televizyonlarda her zevk, entellektüel birikim ve eğitim seviyesine uygun diziler bulunabiliyor.

Yerli diziler de güzel ancak 2 saat gibi bence uzun bir süre ve araya giren reklamlar sıkıcı geliyor. bu bakımdan genelde yabancı dizileri tercih ediyorum. Lost’un yapımcılarının hazırladığı yeni bir diziyi izlemeye başladım: Flash Forward.

Dizi hakkında detaylı bilgi verip de izlemeyenlerin zevkine engel olmayayım. Ama genel olarak bilgi vermek gerekirse hikaye şöyle: Tüm dünyada 2 dakika 17 saniye boyunca herkes baygınlık geçiriyor ve bu baygınlık sırasında 6 ay sonrasını görüyorlar.

Hikayenin temeli bu. Bütün Holywood dizilerinde olduğu gibi FBI olayı araştırmaya başlıyorlar. Hikaye içinde ajanların da başına çeşitli şeyler geliyor.Bu yazıyı yazdığımda 8. bölüm yayınlanmıştı ABD’de. Türkiye’de de Digiturk veriyor ama sanırım biraz geriden geliyorlar. Onları bekleyecek sabıra sahip değilim.

Dizi güzel ancak artık bütün diziler üç aşağı benzer senaryoya sahip olmaya başladı: İlginç ve doğaüstü bir olay gerçekleşir. Kahraman ya da kahramanlarımız olayı araştırmaya başlar. Hikaye böyle gelişir gider. Değişik bir şeyler bulmak lazım. Uzun vadede bu mantıkla gitmez.

Bilim kurgu ve özellikle benim gibi Fizik seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

Tags : diziflash forwardlostözgür çetinTelevizyonTürkyerli

2 yorum

Bir yorum yazın