Yeni bir dizi: Flash Forward

Dizilerin altın çağını yaşadığı bir dönemdeyiz. Gerek Türk televizyonlarında gerekse yabancı televizyonlarda her zevk, entellektüel birikim ve eğitim seviyesine uygun diziler bulunabiliyor.

Yerli diziler de güzel ancak 2 saat gibi bence uzun bir süre ve araya giren reklamlar sıkıcı geliyor. bu bakımdan genelde yabancı dizileri tercih ediyorum. Lost’un yapımcılarının hazırladığı yeni bir diziyi izlemeye başladım: Flash Forward.

Dizi hakkında detaylı bilgi verip de izlemeyenlerin zevkine engel olmayayım. Ama genel olarak bilgi vermek gerekirse hikaye şöyle: Tüm dünyada 2 dakika 17 saniye boyunca herkes baygınlık geçiriyor ve bu baygınlık sırasında 6 ay sonrasını görüyorlar.

Hikayenin temeli bu. Bütün Holywood dizilerinde olduğu gibi FBI olayı araştırmaya başlıyorlar. Hikaye içinde ajanların da başına çeşitli şeyler geliyor.Bu yazıyı yazdığımda 8. bölüm yayınlanmıştı ABD’de. Türkiye’de de Digiturk veriyor ama sanırım biraz geriden geliyorlar. Onları bekleyecek sabıra sahip değilim.

Dizi güzel ancak artık bütün diziler üç aşağı benzer senaryoya sahip olmaya başladı: İlginç ve doğaüstü bir olay gerçekleşir. Kahraman ya da kahramanlarımız olayı araştırmaya başlar. Hikaye böyle gelişir gider. Değişik bir şeyler bulmak lazım. Uzun vadede bu mantıkla gitmez.

Bilim kurgu ve özellikle benim gibi Fizik seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

2 Comments

İbrahim

about 10 sene ago

Eğer bilim kurgu ve fizik seviyorsan bence direk Fringe izlemelisin :)

Özgür Çetin

about 10 sene ago

Fringe izledim ama sarmadı açıkçası. Bir iki bölüm baktım beğenmedim :)

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked