Tablet sonrası medya

Geçtiğimiz günlerde TVNET televizyonununda yayımlanan Technologic programına konuk oldum. Arkadaşım gazeteci Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu programda tablet bilgisayar ve online yayımcılığın geleceği konularında fikirlerimi paylaştım. Merak edenler olur diye bloğuma da koymayı uygun gördüm.

Açıkçası geleceği online yayımcılıkta olduğunu düşünen biriyim. Ama bu konuda ‘o gelecek bunu öldürecek’ yaklaşımına katılmıyorum. Sonuçta nerede olursanız olun içerik üretecek kişilere ihtiyacınız var. Bugün gazete, dergi ya da diğer offline mecralar uzun vadede dönüşecek olsa da içeriği üretenler yine aynı kalacak. Bu bakımdan online yayımcılığın önemli olduğunu ve uzun vadede gelişerek büyüyeceğini düşünüyorum. Benimle yapılan röportajda da bu konuya değindim.

Lafı fazla uzatmayayım. Merak edenler için Technologic programının 173. bölümünde benimle yapılan röportaj:

 

 

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked