Kitap Önerisi: Gel de çık işin içinden

ozemre

Yine bir kitap önerisi ile karşınızdayım. Bu sefer konuğumuz ünlü Fizikçi (ve mezun olduğum okulda ders verip yöneticilik yapan) Ahmet Yüksel Özemre ve O’nun ‘Gel de çık işin içinden’ isimli kitabı. Çernobil faciasının yaşandığı dönem Atom Enerjisi Kurumu’nun başındaki isim olan Özemre, ilginç kişiliği ile biliniyor.

2008 yılında aramızdan ayrılan Özemre hocamız birçok görevde bulunmasının yanı sıra (tam liste ve biyografisi burada yer alıyor) İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığı da  yapmış bir isim. Birçok kitabı bulunan Prof. Dr. Ahmet Yüksel Özemre’nin (kitaplarının tam listesi de burada. Hatta bazı kitaplarını PDF olarak da indirebilirsiniz)  ‘Gel de çık işin içinden’ isimli kitabını okudum. Yeni bir kitap değil bu. Anı tarzında kısa olaylardan oluşan kitapta, hocamız 1990’lı yıllarda başından geçen ilginç olayları anlatıyor.

Dindar bir kişi olan ve Ahmet Yüksel Özemre’nin anılarında İstanbul, Fransa ve ABD gibi şehir ve ülkelerde yaşadığı olaylar konu ediliyor. Kendine has bir üslubu olan Ahmet Yüksel Özemre’nin bu eserini tavsiye ederim. Özellikle o günlerde yaşanan bazı olayları açıklayıcı yönünün de olduğunu belirteyim.

Uzun bir kitap değil ve birkaç saat içinde okunabilecek akıcı bir dile sahip. Biraz bilim, biraz metafizik, biraz din ve biraz da tarih meraklılarının ilgisini çekebilecek bir kitap. 166 sayfalık kitabı Ideefix ve benzeri online kitap satışı yapan siteler ve kitapçılardan satın alabilirsiniz.

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked