8 soruda Çin’den alışveriş yapmak

Birçoğumuzun merak ettiği bir konu olan Çin’den alışveriş yapmanın püf noktaları anlatıyorum.

Çin denince bizim gibi teknolojiyle ilgilenen insanların aklına envai çeşit ürün geliyor. Günümüzde birçok Türk vatandaşı gibi ben de zaman zaman Çin’den bir şeyler getirtiyorum. Zaman zaman bu konuda bana gelen soruları bir araya getirip bir video hazırlamaya karar verdim.

Yaklaşık 2 hafta öne YouTube kanalımda yayınladığım bu videoda aşağıdaki soruların yanıtları yer alıyor. Sizin de konuyla ilgili merak ettiğiniz soru varsa bu yazının altına ya da YouTube kanalımdaki videonun altına yorum olarak yazabilirsiniz.

Çin’den alışveriş ile ilgili merak edilen 8 soruyu aşağıda görebilirsiniz:

  • Çin’den alışveriş yapmak güvenli mi?
  • Her ürün geliyor mu?
  • Satın alınan ürünler ne kadar sürede geliyor?
  • Ürün sayısında adet sınırı var mı?
  • Yılda kaç kez ürün getirtebilirim?
  • Kargo ücreti var mı?
  • Çin’den alınan her şey ucuz mu?
  • Neden Çin’den alışveriş yapıyorum?

Öte yandan hala olmadıysanız YouTube kanalıma abone olabilirsiniz. İşte 8 soruda Çin’den alışveriş yapmanın püf noktaları:

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

4 Comments

sevda

about 2 sene ago

çinden alışveriş yapmak istiyorum yapan arkadaşlarımda var ismini vermiyim çok bilindik bir siteden ama yazılar yabancı olduğu için ne yapacagını bılmeyen o kadar çok kişi varki video biraz aydınlamama sebep oldu tşkler .

Serhan

about 2 sene ago

Ozgur bey merhaba Ismim serhan seker. Beylikduzunde ikamet etmekteyim. Size birkac sorum olucakti. Mail adresimi versem oradan yazsam sizin icin uygunmudur? Tesekkur ederim. serhanseker83@hotmail.com

salih

about 1 sene ago

Çok teeşekkür ederiz aydınlandık

Havucun Faydaları

about 10 ay ago

çinden alışveriş yapmak eskisi gibi cazip değil özellikle doların çok artması bu cazipliği ortadan kaldırıyor bence

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked