IMF gösterileri ve amcam

imf

IMF”in İStanbul’da yapılan toplatıları sona erdi de rahatladık. Protestoların dozu kaçınca Taksim ve civarında neler olduğunu da televizyon ve gazetelerden takip etmişsinizdir. Olayın sosyolojik ya da siyasi boyutunu irdeleyecek değilim. İlgi alanıma da girmiyor açıkçası.


Olayın beni ilgilendiren yönü geçen yıl Haziran ayında aramızdan ayrılan sevgili amcam Fikret Çetin. Görmüş geçirmiş biri olan rahmetli amcam, 80’li yılları da yaşamış biri olduğundan ne zaman İstanbul’da bir olay olsa beni ve kardeşlerimi cepten arar ‘aman oğlum dikkat edin şurada olay var, sokaklarda dolaşmayın’ diye uyarırdı.

İstanbul gibi kim kime dum duma bir şehir yerine küçük bir kasabada büyüyenler beni daha iyi anlar. Bizim gibi küçük şehirlerde büyüdüğünüzde herkes birbirini tanır. Özellikle akrabalık ilişkileri de o oranda güçlüdür. Amcam da sağolsun küçük şehiden İStanbul’a gelen bizim gibi akrabalarını korumak için böyle bir yönteme başvuruyordu.

Çok şükür başımıza bir iş gelmedi bugüne kadar ama geçen haftaki IMF olaylarından (ki olayların ilk gününde Taksim civarında idim) sonra cep telefonuma bakıp ‘keşke amcam arasa yine’ dediğim anlar oldu. Bir kez daha sevgili amcam aklıma geldi.

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun….

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked