close
Nasıl Yaparım

Bu kablo ile birçok cihazı USB üzerinden çalıştırabilirsiniz. İşte yöntemi!

USB

Bu videoda Aliexpress’ten aldığım bir kablo ile modem, bilgisayar, LED ışık ve benzeri cihazları nasıl USB üzerinden çalıştırabileceğimi anlatıyorum. Bu yöntem yeni bir teknoloji değil. Uzun yıllardır kullanılıyor. Benim kullandığım USB kablo ise PD adı verilen Power Delivery teknolojisi ile uyumlu ve yüksek Watt değerlerini destekliyor. Bu da bu yöntemi sadece modem, erişim noktası ve benzeri cihazları değil aynı zamanda bilgisayar ya da yüksek güç ihtiyacı olan cihazları da çalıştırabileceği anlamına geliyor.

Bu kablonun farklı sürümleri de var. Bu tarz bir kablo alırken kullanacağınız cihazın girişlerine bakmanız gerekiyor. Zira bu tarz kablolar farklı uçlara sahip. Sizin cihazınız hangi türde ucu destekliyorsa onunla bu kabloyu kullanabilirsiniz. Öte yandan bu yöntem doğrudan 220 Volt ile çalışan cihazlarda kullanılamaz. Örneğin yazıcı ve benzeri cihazları bu yöntemle çalıştıramazsınız.

Bu kabloyu PD ya da GaN destekli bir Powerbank ya da adaptör ile kullanarak uyumlu olan her türlü cihazı şarj edebilirsiniz. Bunlar arasında bilgisayar gibi yüksek Watt değerine sahip adaptör kullanımı isteyen cihazlar da bulunuyor.

Videoda anlattığım USB kabloyu Aliexpress üzerinden buradaki link üzerinden aldım. Bu kablonun farklı sürümleri de bulunuyor. Bunlar arasında farklı uçların takılabildiği hazır kablolar ve adaptörlü çözümler de yer alıyor. Anlatmasın benden uygulaması ve denemesi ise sizden.

YouTube kanalımızda yukarıda anlattığım USB kablonun özelliklerini detaylı bir videoda sizlerle paylaştım. Aşağıda bu vidoeoyu izleyebilirsiniz. Videonun çok detaylı olduğunu da belirteyim:

Hepsiburada işbirliği kapsamında hazırladığım buradaki listede hem videoda anlattığım ürünleri hem diğer GaN şarj cihazlarını bulabilirsiniz. Bu listeden alışveriş yaptığınızda bana da katkınız olacak.

Video gösterdiğim PD destekli şarj cihazları için de bir listem var. Hepsiburada işbirliği ile hazırladığım bu listeden alışveriş yaptığınızda bana da katkıda bulunacaksınız.

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için bu linke tıklamanız yeterli:

Destek olmak için videolarımı beğenebilirsiniz.

Ayrıca beni aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan takip ederek destek olabilirsiniz:

Twitter: https://twitter.com/ozgurcetin/
Facebook: https://www.facebook.com/ozgurcetin/
Instagram: https://www.instagram.com/ozgurcetin/

Tags : usbUSB kablo

Bir yorum yazın