close
İnceleme

3D yazıcıda dremel için mengene bastım. Çok güzel oldu!

3D yazıcıda dremel için mengene bastım. Çok güzel oldu!

Bu videomda dremel ve benzeri küçük cihazlar için kullanabileceğiniz bir mengeneyi 3D yazıcı ile bastım. Videoda bastığım modeli Thingiverse üzerinden buldum. Her ne kadar videodaki baskı süresini yüzde 20 doluluk ile versem de baskıda yüzde 40 doluluk kullandım. Titreşime maruz kalacak bir tasarım olduğu için önerim yüzde 40’tan aşağı doluluk oranını tercih etmemeniz yönünde olur.

Baskı aldığım modelin linkini burada görebilirsiniz. Thingiverse üzerinde bu tarz mengene türevi onlarca farklı seçenek var. Ben bu videoda birini seçip bastım ve aldığım sonuçtan memnun kaldım. Siz kendi zevk ve ihtiyaçlarınıza göre farklı modelleri basıp kullanabilirsiniz.

Video gördüğünüz baskıyı daha önce incelemesini yaptığım Creality Ender 3 V2 modeli ile aldım. O incelemeyi izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Aynı videonun kendi internet sitemde yayınlanmış halini de buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Belki aklınıza böyle bir baskıyla neden uğraştığım sorusu gelebilir. Aslında bunun basit bir yanıtı var. Bu modeli dremel benzeri cihazları masaya sabitleyerek kullanmak için tercih edebilirsiniz. Ben daha önce videosunu çektiğim Vonroc marka el gravür makinesini bu şekilde kullandım. Ayrıca şarjlı matkap gibi cihazları da sabitleyebiliyorsunuz. Bendeki matkap bu mengene ile sabitlenemedi. Zira boyun kısmı biraz ince.

Elbette bu tarz bir sabit kullanımda mengeneye takılan cihazların kullanımına dikkat etmenizi öneriyorum. Özellikle kesici uçlarla iş yaparken eldiven ve gözlük gibi ekipmanları kullanmaya özen gösterin. Bu tarz aksesuarları kullanırken dikkatli olmanızı öneriyorum. Zira kullanacağınız uçlar ya da temizleyeceğiniz malzemeden parçalar sıçrayabilir ya da dremelin ucundaki aksesuar yerinden çıkıp yaralanmanıza neden olabilir. O bakımdan ek önlemler almanızı öneriyorum.

YouTube kanalımda yayınlanan videomu aşağıda görebilirsiniz:

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için şu linke tıklamanız yeterli:

Tags : dremelEnder 3 V2mengeneVonroc

Bir yorum yazın