close

Dün (21 Nisan 2009) koşuşturmacalı bir gün oldu benim için. Microsoft CEO’su Steve Ballmer bir günlüğüne görüşmeler yapmak üzere Türkiye’deydi. Bu arada bir de basın toplantısı düzenleyen Ballmer’ı takip etmek için biz de özellikle online yayıncılık yapan editörlerin de bulunduğu kalabalık bir ekiple Ankara’daydık. Bir saatlik toplantıda konuşan Ballmer, klasik bir tablo çizerek genç nüfusumuza, potansiyelimize değindi. Ayrıca Microsoft bünyesinde kurulan İnovasyon Merkezi’nin duyurusunu da yaptı.

Ballmer gün içinde Başbakan ve Cumhurbaşkanı gibi üst düzey yetkililerle de görüştü. Görüşmenin içeriği konusunda net bir bilgimiz yok.Windows 7 satmaya geldiği espirileri yaptık aramızda ama detayları bilmediğimizden ancak tahmin yürütebildik. Bilişim basınından arkadaşlarla buluştuğumuz ve ayrıca Steve Ballmer’ı da dünya gözü ile gördüğümüz bir toplantı oldu. Çok standart bilgiler verilse de Microsoft CEO’sunu yakından görmek eğlenceli idi.

Fotoğrafın büyük hali için buraya tıklayın

Öte yandan ara sıra Ankara’ya giden biri olarak eklemek isterim ki: Ankara güzel bir şehir ama benim gibi İstanbul’a alışmış biriyseniz çok ilgi çekici gelmiyor. İstanbul kot pantolon ve tişört giyen biriyse Ankara tam tersine takım elbise ve kıravatlı biri. Sabah gidip akşam döndüğüm şehirde toplantı ve koşturmaca beni biraz yordu. Faydalı bir gezi oldu.

Tags : Ankarabilgisayarceoistanbulmicrosoftözgür çetinsteve ballmerteknolojiuruninceleme

Bir yorum yazın