Steve Ballmer Türkiye’deydi

Dün (21 Nisan 2009) koşuşturmacalı bir gün oldu benim için. Microsoft CEO’su Steve Ballmer bir günlüğüne görüşmeler yapmak üzere Türkiye’deydi. Bu arada bir de basın toplantısı düzenleyen Ballmer’ı takip etmek için biz de özellikle online yayıncılık yapan editörlerin de bulunduğu kalabalık bir ekiple Ankara’daydık. Bir saatlik toplantıda konuşan Ballmer, klasik bir tablo çizerek genç nüfusumuza, potansiyelimize değindi. Ayrıca Microsoft bünyesinde kurulan İnovasyon Merkezi’nin duyurusunu da yaptı.

Ballmer gün içinde Başbakan ve Cumhurbaşkanı gibi üst düzey yetkililerle de görüştü. Görüşmenin içeriği konusunda net bir bilgimiz yok.Windows 7 satmaya geldiği espirileri yaptık aramızda ama detayları bilmediğimizden ancak tahmin yürütebildik. Bilişim basınından arkadaşlarla buluştuğumuz ve ayrıca Steve Ballmer’ı da dünya gözü ile gördüğümüz bir toplantı oldu. Çok standart bilgiler verilse de Microsoft CEO’sunu yakından görmek eğlenceli idi.

Fotoğrafın büyük hali için buraya tıklayın

Öte yandan ara sıra Ankara’ya giden biri olarak eklemek isterim ki: Ankara güzel bir şehir ama benim gibi İstanbul’a alışmış biriyseniz çok ilgi çekici gelmiyor. İstanbul kot pantolon ve tişört giyen biriyse Ankara tam tersine takım elbise ve kıravatlı biri. Sabah gidip akşam döndüğüm şehirde toplantı ve koşturmaca beni biraz yordu. Faydalı bir gezi oldu.

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked