close

Orta seviye dijital SLR fotoğraf makinesi ve benim “Full Frame’den önce son çıkış” olarak tanımladığım Nikon D7500 modelini inceledim.

Uzun yıllardır kullandığım bir marka olan Nikon (son yıllarda bazı Canon modellerini de uzun süreli kullanma imkanı buldum) orta seviyede güzel DSLR modelleri olan bir ürün. APS-C boyutunda (1.5X kroplu) sensörlü makineleri bulunan markanın Full Frame’den önce son çıkış olarak tanımlanabilecek modelleri birkaç yıldır 7000 ailesi altında yer alıyor.

Ailenin en yeni üyesi olan D7500, bu kategorinin tipik özelliklerine sahip. İki önceki modeli olan D7100’ü de inceleme imkanı bulduğum ve hatta ailenin büyük büyük babası sayılabilecek D90 modelini de  (incelemesi de burada) uzun yıllar kullandığım için bu seriyi çok iyi tanıyorum.

Nikon D7500 inceleme

Çok hızlı bir fotoğraf makinesi olan D7500, dokunmatik ekranı, 4K video kayıt özelliği ve kablosuz teknolojiler (Bluetooth ve Wi-Fi) yardımı uzaktan kontrol edilebiliyor. Cihazlı ilgili merak ettiğiniz birçok detayı hazırladığım incelemede bulabileceksiniz.

Nikon D7500 ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı incelemeyi MediaMarkt’in kurumsal bloğu MediaTrend üzerinden okuyabilirsiniz.

Tags : 4KD7100D7500DSLRfotoğraf makinesinikon D7500Nikon D90slrteknoloji

1 Yorum

  1. nikon d7500 Raw+f kalite olarak diğerlerinden farkı nedir ? Raw olarak çekilenle Raw+f arasındaki fark nedir acaba ?

Bir yorum yazın