Nikon D7500 inceleme

Nikon D7500 inceleme

Orta seviye dijital SLR fotoğraf makinesi ve benim “Full Frame’den önce son çıkış” olarak tanımladığım Nikon D7500 modelini inceledim.

Uzun yıllardır kullandığım bir marka olan Nikon (son yıllarda bazı Canon modellerini de uzun süreli kullanma imkanı buldum) orta seviyede güzel DSLR modelleri olan bir ürün. APS-C boyutunda (1.5X kroplu) sensörlü makineleri bulunan markanın Full Frame’den önce son çıkış olarak tanımlanabilecek modelleri birkaç yıldır 7000 ailesi altında yer alıyor.

Ailenin en yeni üyesi olan D7500, bu kategorinin tipik özelliklerine sahip. İki önceki modeli olan D7100’ü de inceleme imkanı bulduğum ve hatta ailenin büyük büyük babası sayılabilecek D90 modelini de  (incelemesi de burada) uzun yıllar kullandığım için bu seriyi çok iyi tanıyorum.

Nikon D7500 inceleme

Çok hızlı bir fotoğraf makinesi olan D7500, dokunmatik ekranı, 4K video kayıt özelliği ve kablosuz teknolojiler (Bluetooth ve Wi-Fi) yardımı uzaktan kontrol edilebiliyor. Cihazlı ilgili merak ettiğiniz birçok detayı hazırladığım incelemede bulabileceksiniz.

Nikon D7500 ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı incelemeyi MediaMarkt’in kurumsal bloğu MediaTrend üzerinden okuyabilirsiniz.

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

1 Comment

cem

about 2 sene ago

nikon d7500 Raw+f kalite olarak diğerlerinden farkı nedir ? Raw olarak çekilenle Raw+f arasındaki fark nedir acaba ?

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked