4K Posts

GoPro Hero 6 inceleme

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan GoPro Hero 6, hızlı bir şekilde elime ulaştı ve YouTube kanalım için bir video inceleme yapma fırsatı buldum.

Aksiyon kamerasının adeta mucidi bir marka olan GoPro, Hero adını verdiği ürün ailesinin son üyesi olan Hero 6’yı Ekim ayının ortalarında duyurdu. Cihazı ilk alanlardan biri olan Hikmet Karaüç’ün sayesinde hızlı bir test yapma imkanı bulduğum cihaz, teknolojinin geldiği son noktayı gösteriyor.

Nikon D7500 inceleme

Nikon D7500 inceleme

Orta seviye dijital SLR fotoğraf makinesi ve benim “Full Frame’den önce son çıkış” olarak tanımladığım Nikon D7500 modelini inceledim.

Uzun yıllardır kullandığım bir marka olan Nikon (son yıllarda bazı Canon modellerini de uzun süreli kullanma imkanı buldum) orta seviyede güzel DSLR modelleri olan bir ürün. APS-C boyutunda (1.5X kroplu) sensörlü makineleri bulunan markanın Full Frame’den önce son çıkış olarak tanımlanabilecek modelleri birkaç yıldır 7000 ailesi altında yer alıyor.

iPhone 6s hakkında her şey

iphone_blog

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 6s, 9 Eylül günü Türkiye saati ile 20:00’de ABD’de düzenlenen bir etkinlikle duyuruldu. Geleneksel hale gelen Apple yeni duyurularında olduğu gibi ‘Awasome’ ‘amazing’ kelimelerinin havada uçuştuğu etkinlikte beklendiği üzere yeni iPhone modelleri tanıtıldı. Bu etkinlik sırasında YouTube üzerinden canlı yayın yaptım. Merak edenler ona da bakabilir.

Firmanın iPhone 6s adını verdiği yeni model adından da biraz anlaşıldığı üzere geçiş telefonu. Yani bir önceki tasarım aynen korunuyor. Apple ve bazı büyük markalar telefonlarının tasarımını artık 2 yılda bir değiştiriyor. iPhone 6s bu yüzden önceki model iPhone 6’ya fazlasıyla benziyor. Yeni telefon ailesi öncekinde olduğu gibi 4.7 inçlik iPhone 6s ve 5.5 inçlik iPhone 6s Plus modellerinden oluşuyor.

Her iki modelde de 16, 64 ve 128 GB kapasite ve 4 farklı renk seçeneği yer alıyor. Modellerin ekran çözünürlükleri de iPhone 6 telefonlarıyla aynı kaldı. Yani ekran çözünürlüğünde bir değişiklik yapılmadı.