BBC’de Haberin Geleceği tartışılıyor


İngiltere’nin saygın yayın kuruluşu BBC’nin Türkçe bölümü Haberin Geleceği isimli bir açık oturum düzenliyor. Sevgili arkadaşım Faik sayesinde haberim olduğu bu etkinliğin bizleri ilgilendiren bir yönü de var. Özellikle sosyal medyayı kullanarak izleyicilerden soru alıyorlar.


BBC Türkçe’nin 20 Kasım 1939’da başlayan ve 70 yaşına basacak olan yıldönümü vesilesi ile hazırlanan bu açık oturuma soru ve yorum göndermek isterseniz BBC’nin Twitter hesabını kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili hazırlanmış özel bir form sayfası da var. Buraya tıklayarak forma ulaşabilirsiniz.

NTV ekranında ve BBC Türkçe internet sitesinde yayınlanacak olan “Haberin Geleceği” başlıklı açık oturum programını BBC World News kanalından David Eades ve NTV’den Banu Güven sunacak. Katılımcılar:
* BBC Haber sitesi editörü Steve Herrman
* Uluslararası gazetecilik profesörü ve medya danışmanı John Owen
* İngiltere’deki yayıncılık ve telekomünikasyon düzenleme kurumu Ofcom’dan Stewart Purvis
* BBC Farsça bölüm başkanı Sadık Saba
* Köşe yazarı, yayıncı ve iletişim profesörü Haluk Şahin
* NTVMSNBC genel yayın yönetmeni Ahmet Yeşiltepe

Açık oturumla ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz:
http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2009/11/091105_anni_bbctr_debateprogramme.shtml

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked