ntv Posts

Nostalji: Seagate Pocket Hard Drive inceleme

seagate

Uzun yıllardır teknoloji üzerine içerik üretince bir süre sonra ‘nostaljik’ olarak tanımlayabileceğiniz yazılarınız da oluyor. Bunlardan biri de 2006 yılında incelediğim Seagate Pocket Hard Drive. O dönem için büyük bir kapasite olarak görülen 6 GB depolama seçeneği sunan ürün, enteresan bir tasarıma sahip. Daire şeklindeki cihaz bilgisayara USB portundan bağlanıyor.

Videolu içerik üretmek

Bu yıl ki CES fuarında kullandığım teknik ekipmanlar bir arada

Bu yılki CES fuarında kullandığım teknik ekipmanlar bir arada

NTV’de çalıştığım yıllarda yönetimin bir hayali vardı: Her bir muhabir hem video çeksin, hem radyoya, hem internet sitesine, hem de dergi ve benzeri mecralara içerik üretsin. Bu ‘dahiyane’ fikri muhtemelen maliyetleri azaltmak için ortaya attılar ama bu proje hiçbir zaman hayata geçmedi.

Kitap Önerisi: Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

Uzun zamandır kitap önerisinde bulunmadığımı fark edince yakın zamanda elime geçen ve okumaktan zevk aldığım bir kitabı önermeye karar verdim. Bu kararda öneriyi sosyal medya hesaplarımda yapıp birçok kişiden ‘evet güzel kitap, ben okudum ve öneririm’ şeklinde yorumların da etkisi oldu. Gary Small ve Gigi Vogan tarafından yazılan Bir Psikiyatristin Gizli Defteri ilginç bir kitap. Psikiyatrist Gary Small‘ın 1980’yı yıllarda başlayan iş hayatında karşılaştığı vakalardan örnek seçmeler içeriyor.

BBC’de Haberin Geleceği tartışılıyor


İngiltere’nin saygın yayın kuruluşu BBC’nin Türkçe bölümü Haberin Geleceği isimli bir açık oturum düzenliyor. Sevgili arkadaşım Faik sayesinde haberim olduğu bu etkinliğin bizleri ilgilendiren bir yönü de var. Özellikle sosyal medyayı kullanarak izleyicilerden soru alıyorlar.