youtube Posts

8 soruda Çin’den alışveriş yapmak

Birçoğumuzun merak ettiği bir konu olan Çin’den alışveriş yapmanın püf noktaları anlatıyorum.

Çin denince bizim gibi teknolojiyle ilgilenen insanların aklına envai çeşit ürün geliyor. Günümüzde birçok Türk vatandaşı gibi ben de zaman zaman Çin’den bir şeyler getirtiyorum. Zaman zaman bu konuda bana gelen soruları bir araya getirip bir video hazırlamaya karar verdim.

Vestel Venüs V3 5570 inceleme

V3_BLOG

İki yıldır akıllı telefon pazarına giren Vestel, modellerini Venüs ismiyle satıyor. Firma ikinci nesil olarak tanımlanabilecek yeni modeli V3 5570’i teste gönderdi. Telefonun tüm özelliklerini detaylı bir şekilde değerlendiriyorum.

İlk bakışta yuvarlak hatları ile dikkat çeken telefon ‘Diamond Cut’ adı verilen bir teknolojiyle üretilmiş. Kenarları metal ve yuvarlak olan üründe ek bir kıvrım tüm çerçeve boyunca ön yüzü takip ediyor. Çerçeve metal olmasına rağmen telefon çok ağır değil. Elinize aldığınızda verdiği his de öyle.

Sony Bloggie Touch

Bugünden itibaren basın toplantılarından yeni ürün ve hizmetlerin tanıtımını bloğumda yapacagım. İlk ürünümüz ise Sony Bloggie Touch.

Sony’nin yeni nesil Bloggie cihazı Touch Türkiye’de satışa sunuldu. Full HD kayıt yapabilen ürün 360 derece görüntü alabilen bir aksesuara da sahip (ekranda gördüğünüz üst taraftaki şapka benzeri aksesuar). Cihaz tasarım olarak cep telefonlarına benziyor.  Özellikle hareket halinde video kayıt cihazı ihtiyacı olanlar için güzel bir ürün. Fiyatı ise KDV dahil 490 TL olacak.

Bloggie Touch’i küçük boyutları ve cep telefonu görünümü ile beğendiğimi belirteyim. Çekilen fotoğraf ve videolar bilgisayar yardımı ile Twitter, Flicker, Picasa ve Facebook’a yuklenebiliyor. Cihazın orjinal versiyonunda Youtube’a gönderme özelliği var ama şimdilik Türkiye’de bu hizmet sunulmuyor. Pil ömrü ise 70 dakika olarak belirtilmiş. Tabi bu biraz ne yaptığınıza ve cihazı nasıl kullandığınıza bağlı. USB’den şarj olması ise önemli bir artı.

Nisan ayında da Bloggie’nin 3D ve Duo modelleri de satışa sunulacak.

Not: Bu hızlı bir ön test olduğundan ve basın toplantısı sırasında yazıldığından belli eksiklikler içerebilir. İlerleyen günlerde detaylı bir test de yapmayı planlıyorum. Detay merak edenler o yazıyı beklesin.