close

Geçen gün bahsettiğim Nikon D90 (video çekebilen ilk dijital SLR) incelemesi bitti. DPReview tadında detaylı bir inceleme yazdım. Biraz sabrederseniz önümüzdeki yılın ilk günlerinde online etmeyi düşünüyorum. İncelemeden önce merakları biraz gidermek için örnek bir video hazırladım. Videoyu Nikon D90 kullanarak Bimeks’in Yeşilköy mağazasında çektim. Fena da olmadı. Türkiye’de ilk gerçek Nikon D90 örnek videosu tarafımdan çekildi. Muhtemelen en detaylı incelemesi de ilk kez benim tarafımdan yapıldı.

Bunları hava atmak için söylemiyorum. Ama anlatmak da gerekiyor. Keşke biraz rekabet olsa da okuyucular farklı yazılar da görebilse. Özellikle fotoğrafçılık konusunda Türkiye’de çok detaylı yazı yazabilen editör sayısı ne yazık ki az.  Neyse. Birgün o da olur kısmetse.

Örnek videoya http://www.uruninceleme.com/2008/12/21/ornek-video-nikon-d90/ adresinden ulaşabilirsiniz. Merak edenler için videonun orjinalini de download etmeleri için link verdim. Bu sayede gerçek kaliteyi gözlerinizle de görebilirsiniz. Çünkü örnek videoyu montajlanmış bir şekilde koyduk. Bunu mecburen yaptık. Çünkü 1 dakikalık videonun ham hali yaklaşık 100 MB yer kaplıyor.

Detaylı incelemeyi de birkaç gün sonra online edeceğim kısmet olursa. Beni izlemeye devam edin…

Tags : d90dijital slrfotoğrafnikonözgür çetinvideo

Bir yorum yazın