close

İçerik ve yazı üretim faaliyetlerim devam ediyor. Gezgin dergisi için yaptığım bir yazı olan Pentax K-5 fotoğraf makinesi incelemesini buradan da duyurmak istedim (ne de olsa herkes gezgin dergisini okumuyor olabilir :)).   K-5, Pentax’ın orta seviye DSLR modeli. Pek fazla orta seviye DSLR modeli kalmadığından bence önemli bir ürün Neden kalmadığı sorusunun cevabı ise basit: Giriş seviyesi ürünlerin penantrasyonu daha yüksek. Dolayısıyla kar marjı da daha fazla oluyor.  Türkiye’deki vergilendirmeden dolayı fiyatı biraz yüksek kalsa da HDR gibi ilginç özellikleri bünyesinde barındıran farklı bir fotoğraf makinesi var karşımızda.

Fotoğraf konusu ile ilgiliyseniz ve ileri seviye teknik özellikler ilginizi çekiyorsa iyi bir cihaz olduğunu belirteyim. K-5, teknolojinin son nimetleri ile donatıldığı için çok fazla ayar ve düğmeye sahip. İlk başta bu biraz kakafoni oluşturuyor. Zamanla alışılan bu karmaşık arayüz, yüksek ISO da bile gren vermeyen bir kalite ile birleşince sorun olmaktan çıkıyor. Ama yine de Pentax’ın işinin zor olduğunu söyleyeyim. Bu kategoride Nikon ve Canon’un güçlü modelleri bulunuyor ki bu da Pentax tercih etmeyi biraz zorlaştırıyor.

Neyse lafı fazla uzatmayayım ve Gezgin dergisi için hazırladığım Pentax K-5 incelemesinin linkini vereyim. Örnek fotoğraf ve videolu incelemeyi okumak için buraya tıklayın.

 

Tags : fotoğraffull hdgezginHDRincelemek-5özgür çetinpentaxvideo

Bir yorum yazın