Elif Şafak’ın TED konuşması

Kitap okumayı severim ve her fırsatta okumaya çalışırım. Elif Şafak da zaman zaman okuduğum yazarlardan biri. 17 Temmuz’da TED (Technology, Entertainment, Design) adındaki organizasyonda bir konuşma yaptı. TED’de farklı fikirlere sahip dünyanın dört bir yanından kişiler konuşmalar yapıyor ve bunlar internetten yayımlanıyor.

Güzel bir konuşma yapan Elif Şafak’ın videosunu da buradan paylaşmak istiyorum. Video şimdilik İngilizce ama TED’deki videolara kısa bir süre sonra Türkçe altyazı seçeneği de ekleniyor. Öte yandan İngilizce altyazı seçeneğinin de olduğunu belirteyim.

İşte Elif Şafak’ın TED’deki konuşmasının videosu:

Comments

comments

Özgür Çetin

Teknoloji konularına meraklı aile babası Özgür Çetin'in bloğundasınız. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

1 Comment

Yalçın Parmaksız

about 9 sene ago

Aynaların kadife ile kapatılmasını daha önce hiç duymamıştım, Elif Şafak sayesinde öğrendim. Herkesi bir şeyler alabileceği bir konuşma olmuş.

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked