close
Creality Ender 3 V2

Creality Ender 3 V2 3 boyutlu yazıcıyı bu videoda enine boyuna inceliyorum. 3D dünyasına giriş yapmak isteyenler için önerebileceğim bir model olan bu yazıcı benim için de bir ilk oldu. Hayatımda ilk kez bir 3D yazıcı kurdum. Demonte olarak gelen ürünü kendiniz kurmanız gerekiyor. Biraz el alışkanlığınız ve kabiliyetiniz varsa 30 ila 45 dakika içinde yazıcıyı kurabiliyorsunuz.

Kutusundan kurulum için gerekli olan tüm alet edevat ve vida gibi parçalar çıkıyor. Bunları alıp kurulumu yapabiliyorsunuz. Kurulum için burada linkini gördüğünüz videoyu izleyebilirsiniz:

Kurulum sonrasında tabla ayarını yapıp yine kutudan çıkan numune PLA ile baskı almaya başlıyorsunuz. Numune olarak çıkan PLA küçük bir miktarda ve az sayıda baskı alabiliyorsunuz. Ben sonradan 1 kg PLA alarak baskılarıma devam ettim. Diğer bütün 3D yazıcılarda olduğu gibi baskı süresi bu modelde de epey uzun.

Örnek vermek gerekirse çok küçük bir parça dahi bassanız en az 45 dakika sürüyor bu baskı. Komplike modellerde ise bu süre birkaç güne kadar çıkabiliyor.

Bu 3D yazıcı alanındaki ilk videom idi. Bu videoların devamı da gelecek. Takipte kalın derim.

Creality 3D Creality Ender 3 V2 3D Yazıcı

FDM teknolojisi
220 x 220 x 250 mm baskı alanı
0.4 mm nozül çapı
Sessiz TMC2208 step sürücüler
7.8 Kg ağırlık
Cura, Simplify 3D yazılımları ile kullanım
microSD kart yuvası
Kutudan microSD kart çıkıyor

Videoda gösterdiğim ürünlerin bir kısmının linklerini aşağıda bulabilirsiniz:

Kalemlik – 8 saat sürdü – 100 gram
https://www.thingiverse.com/thing:1874165

SD kart taşıyıcı – 3 saat – 25 gram
https://www.thingiverse.com/thing:4599620

Kedi telefon tutucu – 3 saat – 20 gram
https://www.thingiverse.com/thing:3143472

Masaüstü organizer – 35 saat – 200 gram
https://www.thingiverse.com/thing:4721404

Ben bu ürünü E-Data Teknoloji distrübütörleri üzerinden satın aldım. E-Data Teknoloji 2021 yılında Creality ürünlerinin distribütörlüğünü aldı. Creality ürünlerini E-Data Teknoloji güvencesi ile çözüm ortaklarından temin edebilirsiniz. Çözüm ortakları hakkında daha fazla bilgi almak için www.e-data.com.tr adresine ulaşabilir, direkt e-mail & telefon aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.

Öte yandan E-Data Teknoloji kendi inisiyatifiyle sattığı Creality marka 3D yazıcılara 1 değil 2 yıl garanti veriyor. Ek olarak normal şartlarda Creality, aşınan parçalar hariç 1 yıl garanti veriyor. Ancak E-Data Teknoloji aracılığıyla satın alınan ürünler için yine aşınan parçalar hariç 2 yıl garanti söz konusu. Aşınan parçalar için ise garanti süresi 3 ay ile sınırlı.

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için şu linke tıklamanız yeterli.

Destek olmak için videolarımı beğenebilirsiniz.

Ayrıca beni aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan takip ederek destek olabilirsiniz:

Twitter: https://twitter.com/ozgurcetin/
Facebook: https://www.facebook.com/ozgurcetin/
Instagram: https://www.instagram.com/ozgurcetin/
Kişisel internet sayfam: http://www.ozgurcetin.com.tr/tr/

Tags : 3D yazıcıCrealityCreality Ender 3 V2Ender

1 Yorum

Bir yorum yazın