close

Darbeli tornavida ile özellikle sıkışan vidaları yerinden çıkarabiliyorsunuz. Zor şartlar için geliştirilen bu tornavidanın elektrikli sürümleri de bulunuyor. Bir yerde sıkışan vidaları açmak bazen zor olabiliyor. Bu işler için geliştirilen ilginç bir çözümü bu videoda anlatıyorum. Bu ilginç ürün çekiçle beraber kullanılan bir çözüm. Belli oranda saat yönüne ve saat yönü tersine hareket eden bir ucu taşıyan bu darbeli tornavidanın 12 farklı ucu bulunuyor. Sökeceğiniz vidanın başlığına göre bu uçları seçerek kullanıyorsunuz.

Bu çözümü evdeki bir dolabın yerini değiştirirken keşfettim. Bu tarz sıkışan vidalarda kullanabileceğiniz bir el aleti olduğunu düşünüyorum. Gayet güzel bir çözüm olan bu el aletini kullanırken dikkatli olmanızı öneririm. Ayrıca kullanacağınız zeminin sağlam olması da önemlidir. Çünkü çekiçle vurularak kullanılan bu çözüm sağlam olmayan zeminlerde sorun çıkarabilir.

Bu videoda duvarda sıkışan bir vidayı sökmek için kullandığım darbeli tornavida çözümünü inceliyorum. İlginç bir ürün olan darbeli tornavida çekiçle kullanılıyor. Her bir darbe ile önce saat yönünde, sonra da saat yönünün tersinde hareket eden uç sayesinde sıkışan vidaları yerinden çıkarabiliyorsunuz. Ağır ve sağlam bir ürün olan darbeli tornavidayı bu tarz işlerle uğraşan amatör kullanıcılara önerebilirim.

Kullandığım darbeli tornavida çözümünü Koçtaş‘tan aldım. Linkini sizlerle paylaşıyorum.  Bu tarz videoların devam etmesini istiyorsanız yorumlarınızı esirgemeyin. Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Destek olmak için videolarımı beğenebilirsiniz. Daha önce hazırladığım kurumuş kartuş açma videomu da izleyebilirsiniz.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu ürünle ilgili hazırladığım video ile baş baya bırakıyorum:

 

Tags : darbelidarbeli tornavidadarbeli tornavida nedirsıkışan vidasıkışan vidaların ilacıvida

Bir yorum yazın