close
Togg C Sedan

Bu videomda Togg tarafından tanıtılan yeni C Sedan modelinin özelliklerine göz atıyorum. Bu model de yüzde 100 elektrikli bir otomobil.

Togg daha önce üretileceği bilgisi paylaşılan C Sedan otomobil modelini tanıttı. ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES 2022 fuarında tanıtılan otomobil şık ve futuristik tasarımı, farklı açılan kapıları ve teknoloji içeren yönleriyle görücüye çıktı.

Aracın bazı ilginç özellikleri de gözlerden kaçmadı. En ilginç özellik ise arka kapıların farklı açılması şekli. Çok az otomobilde görülen ve genelde sedan modellerde olmayan arkaya doğru açılma özelliği bulunan kapılar dikkat çekiyor.

Ayrıca araçta yeni Togg logosu da ışıklı bir şekilde kullanılmış. Otomobilin ilginç bir özelliği ise aynaların kameralardan oluşması.

Yüzde 100 elektrikli olarak bu modelin teknik detayları ise şimdilik net değil ve açıklanmadı. Bu modelinde 400-500 km menzile sahip olması ve yüzde 100 elektrikli bir otomobil olacağı biliniyor. Bunun dışındaki teknik detaylar ise şimdilik net değil.

C Suv modelinden sonra üretilecek olan bu modelin 2023 yılından sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor. Öte yandan Togg C SUV, C Sedan dışında Hatchback ve benzeri kasalarda da üretim yapacak. Ailenin piyasaya sürülecek ilk modeli ise C SUV olacak. Bu yeni modelin 2023 yılında satışa sunulması bekleniyor.

YouTube kanalımda yayınladığım videomda yeni modelin detaylarına göz attım.

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için şu linke tıklamanız yeterli.

Tags : elektrikliotomobilTogg C Sedan

Bir yorum yazın