close

Nikon’un Full HD video çekebilen ve mikrofon girişine sahip, 16.2 Megapiksel çözünürlüklü fotoğraf makinesi geçtiğimiz günlerde inceleme konuğum olmuştu. Twitter’dan takip edenler hangi ürünlerin gelip gittiğini biliyor. D5100’de Nisan ayında ziyaretime gelmişti. İnceleme yazısı da Gezgin dergisinin Mayıs sayısında yayımlanmıştı. Aradan bir ay geçince aynı yazıyı Gezgin’in sitesine de koyduk. Buradan da duyurup, incelemeye link vermek istedim.

D5100nikon için farklı bir model: Harici mikrofon bağlantısı bulunan giriş seviyesindeki ilk Nikon. Selective Color ismi verilen sadece belli renklerin (3 renge kadar seçim imkanı var) seçilip diğerlerinin siyah beyaz olmasını sağlayan bir özelliğe sahip. Döndürülebilir ekran, Full HD video kayıt, bütünleşik efekt ve düzenleme seçenekleri cihazı özellikle giriş seviyesinde önemli bir seçenek haline getiriyor.

Bu ürünün en önemli rakibi ise Canon’un birkaç ay önce piyasaya sürdüğü 600D modeli. Türkiye fiyatları birbirine yakın olan bu iki ürün de gerçekten başarılı ve benzer özelliklere sahipler. Merak edenler bu iki makineyi  karşılaştıran devasa bir incelemeyi buradan (İngilizce) okuyabilirler (ikisi de birbirine yakın olarak değerlendirilmiş ki zaten öyleler. Tercih biraz detaylarda, beklentilerde, beğenilerde ve yatırımınızı hangi markaya yaptığınıza göre değişir).

Lafı fazla uzatmayayım: İşte örnek video ve fotoğraflı D5100 incelemesi için buraya tıklayın.

Tags : 600DCanond5100fotoğraf makinesifull hdmikrofonnikonreviewvideo

4 yorum

  1. Geri bildirim: Fotoğraf makineleri: Nikon D5100
  2. Öncelikle iyi günler dilerim. ben profesyonel bir fotoğraf makinesi almak istiyorum ancak nikon d5100 ile sony slt a55 arasında kaldım. nikon bu sektörde uzun süredir iyi ancak sony hakkında bir bilgim yok. internette karşılaştırma sitelerinde a55’in d5100’den daha fazla tercih edilmiş olduğunu gördüm. bu siteler pek güvenilir mi bilmiyorum bu yüzden sizin gibi bir profesyonelin fikirleri benim için önemli. amatör bir kullanıcı da olduğum varsayılırsa sizce a55 ya da d5100 cihazlarından hangisini almalıyım? sony lensler nikon kadar iyi midir? yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim. iyi günler 🙂

  3. Merhaba özgür bey ben profesyonel fotoğraf makinası almak istiyorum size danışmak istedim . Araştırmalarım sonucu amatör kullanıcı olarak nikon d3100 ve d5100 arasında kararsız kaldım . Sizin tecrübeleriniz ve bilgilerinizden faydalanmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim . şimdiden teşekkür ederim.

Bir yorum yazın