close

Canon EOS 200D, firmanın fiyat performans oranı yüksek giriş seviyesi DSLR modeli olarak tanımlanıyor. Yeni ürünün tüm özelliklerini YouTube kanalıma yüklediğim video incelemede değerlendirdim.

Bugüne kadar onlarca farklı DSLR inceledim. 2000’li yılların başından bu yana evrim geçiren bu modeller her geçen gün daha da güçlendiler. Kendi aralarında farklı kategorilere sahip olan DSLR modelleri içinde en çok ilgi görenler giriş seviyesinde yer alıyor. Fiyatları (TL anlamında olmasa da dolar olarak) uygun olan bu modeller arasında yer alan Canon EOS 100D, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü.

Aradan geçen 4 yılda güncellenen fotoğraf makinesi 200D adını aldı. Dual Pixel, döndürülebilir dokunmatik ekran, kablosuz ağ bağlantısı desteği gibi modern teknolojilerle donatılan Canon EOS 200D’yi Ağustos ayında MediaMarkt’ın kurumsal bloğu MediaTrend için incelemiştim (okumak için buraya tıklayabilirsiniz).

Yazılı olarak yaptığım bu incelemeden sonra ürünün bir de videosunu çekeyim dedim. Montaj falan derken süreç biraz uzasa da bu inceleme de sonunda yayınlandı. Giriş seviyesi bir ürün olan 200D, hem fotoğraf hem de video işlerinin altından başarı ile kalkabiliyor. Elbette profesyonel ihtiyaçlara yanıt verme gibi bir iddiası yok. Ama YouTube ya da okul ödevi, basit video işleri ve benzeri konularda fazlasıyla iyi. Fotoğrafta da amatör kullanım için fazlasıyla iyi sonuç veren bir cihaz.

Merak edenler Canon EOS 200D’nin video incelemesini YouTube kanalımda izleyebilir. Kanalıma abone olmayı unutmayın. Bu tarz içeriklerin sayısı artacağı bilgisini de vereyim. İnceleme ve ürünle ilgili her türlü yorum, görüş ve önerinizi ister bu yazının isterseniz de YouTube kanalımdaki videonun altına yazabilirsiniz.

 

Tags : 100dCanonCanon 200DCanon 200D alınır mıCanon 200D fiyatCanon 200D nasılDSLReosfotoğraf makinesifull hdincelemekameravideo

Bir yorum yazın